сряда, 27 септември 2017 г.

Компромисите, които не трябва да правим





Всички дългосрочни отношения включват компромис. Сливане на два живота в едно, разрешаването на големи проблеми и справянето с по-малки такива. Къде да отидете на почивка, коя паста за зъби да използвате, кой филм да гледате, и т.н. и т.н.

За някои от нас въпросът дали се разбираме или се компрометираме твърде много е от изключително значение още в началото. За други, това може да дойде по-късно, след като блажената любов запoчне да избледнява и грешките или недостатъците на партньора започнат да стават по-очевидни.

Да можете да разговаряте и да намерите компромис, често е знак за здравословна връзка. Някои компромиси, обаче са толкова значими, че не трябва да се правят с лека ръка.

Скриване на ключови аспекти от нашата същност. Тревожим се, че партньорът ни ще се почувства заплашен, объркан или раздразнен от значими аспекти на нашата личност, стремежи, вярвания, дейности, приятели. Обаче, като направим това, ние прекъсваме части от нашето „аз”. Докато можем да се справим с това в краткосрочен план, с течение на времето, вероятността да платим висока цена, залагайки психическото си здраве и неудовлетвореността в отношенията ни или и двете.

Какво можем да направим: Постепенно въвеждайте тези аспекти, като провеждате разговори с партньора си за това, защото те са ценни за Вас и как най-добре връзката Ви може да ги усвои.

Неуважението. Един от най-големите пророци на неудовлетворението или дълголетието на отношенията е , ако партньорът ни гледа на нас с презрение(или Вие) по време на спорове или несъгласия. Неуважението, враждебността и липсата на съпричастност във важните моменти, представляват съществена слабост в отношенията, която ще увреди способността на всяка двойка да управлява продуктивно стреса и конфликтите.

Какво можем да направим: Обсъдете заедно как да установите основни правила за конфликти, да подобрите уменията си за разрешаване на конфликти и да полагате усилия да разберете взаимно гледната си точка, за да увеличите съпричастността си.

Значителна сексуална несъвместимост: Когато скриваме важни и утвърдени аспекти на сексуалността си, като конкретни желания, фетиши, предпочитания, сексуални действия или убеждения и практики, свързани с моногамията, ние се подлагаме на потенциално разочарование и недоволство по-късно във взаимоотношенията. За да бъде ясно, много взаимоотношения оцеляват и дори се развиват с незадоволителен сексуален живот, поради което загрижеността когато се задава проблем, зависи от важността, която поставяме на добрия секс с партньора си.

Какво можете да направите: Поддържането на добър сексуален живот изисква работа в дългосрочен план в почти всички отношения. Помислете дали да имате честна дискусия и дали сте честни за нещата, които са били удовлетворяващи или вълнуващи за Вас в миналото. Вероятността партньорът Ви, да не ви е казал всичко за собствените си предпочитания, дори ако тяхната история е по-малко "цветна" е голяма.

Компромис или сътрудничество?
Успешна връзка, толкова ли е трудно да я осъществим


Facebook: Елена Виделова
Skype:evidelova
Телефон: 0879 855 786
jiveisaznatelno@abv.bg

Няма коментари:

Публикуване на коментар